Организација Уједињених нација за образовање, науку и културу Унеско, прогласила је 8. септембар за Међународни дан писмености 1967. године, да би се сваке године, бар на тај дан, истакла важност читања и писмености, како у животу појединца, тако и друштва у целини.

У нашој школи Међународни дан писмености обележен је низом манифестација.Организатор активности у школи била је учитељица Марија Селеши и ученици IV разреда. Учитељице, наставница енглеског језика и деца III и IV разреда на српском наставном језику и IV разреда на румунском наставном језику, обележила су овај дан, у петак 07. 09.2018.године. На припремљеним папирима деца су групним , заједничким радом давала одговоре на два питања : Шта значи бити писмен и зашто је важно бити писмен.

На часу енглеског језика организована је активност у којој су деца писала лепе речи на том језику.
Израђен је и пано од дечјих радова којим се још једном жели скренути пажња на проблеме писмености у свету и код нас.

Током одмора учитељица Марија Селеши делила је ученицима виших разреда пригодан материјал који истиче важност правописа у писању и који указује на правописна правила која најчешће морамо поштовати у писању.
Исти материјал подељен је и наставницима у зборници те је тако и њима скренута пажња на овај празник.